Uroda i kosmetyka

Skóra jest jednym z naszych najważniejszych narządów: rozdziela dwa środowiska (wewnętrzne i zewnętrzne);
jest strażnikiem homeostazy (stałości wewnątrz organizmu); barierą dla czynników chorobotwórczych; jest słabym przewodnikiem ciepła (chroni przed zimnem i ciepłem z zewnątrz); jest bardzo elastyczna i dzięki temu chroni tkanki przed urazami; zawiera receptory (ciepła, zimna, dotyku, bólu, czucia) dzięki temu mamy kontakt ze środowiskiem;
jest narządem wydalniczo – wydzielniczym; narządem wchłaniania (niektóre związki chemiczne, np. olejki eteryczne najlepiej są wchłaniane w postaci gazowej); wydziela histaminę i serotoninę. Dzięki skórze można uaktywnić
i wzmocnić wiele czynności naszego organizmu. Z tego powodu powinniśmy zapewnić naszej skórze najlepszą pielęgnację, utrzymywać ją zdrową i gotową do spełniania swoich funkcji. Dzięki perełkowej kąpieli ozonowej nasza skóra zostaje natychmiast bardzo dokładnie oczyszczona ze zrogowaciałego naskórka i zdezynfekowana. Naprzemienne oddziaływanie temperatury w kąpieli masażowej hartuje naszą skórę, czyni ją napiętą i elastyczną.

BALSAN FUTURA wykorzystujemy również w procesach odchudzania. Jego działanie jest dwutorowe: wewnętrzne
i zewnętrzne.

Przy oddziaływaniu wewnętrznym zabiegi wykonane przy pomocy BALSAN FUTURA mają olbrzymi wpływ na likwidację przyczyn tycia, czyli nieprawidłowo funkcjonującego metabolizmu. Dostarczając do organizmu dodatkowy tlen
w postaci ozonu (15-sto krotnie lepiej rozpuszczalny w wodzie i plazmie niż tlen atmosferyczny), poprawiamy przebieg metabolizmu. Ozon i przyśpieszony obieg chłonki powoduje usuwanie z organizmu toksyn, oczyszcza wątrobę, pomaga w usuwaniu z organizmu złego cholesterolu, przyśpiesza procesy trawienia, reguluje łaknienie.

Przy odchudzaniu zewnętrznym mówimy głównie o mechanicznym oddziaływaniu masaży. Pod wpływem kąpieli masażowej z BALSAN FUTURA następuje wybicie kuleczek tłuszczowych spod skóry, masaż pobudza mięśnie, które na skutek ruchu poprawiają swoją elastyczność i kondycję. Dzięki kąpieli perełkowej wykonujemy jednocześnie peeling skóry i zwiększenie powierzchni wchłaniania poprzez odkrycie i udrożnienie wszystkich kapilar. To z kolei zwiększa dyfuzję i możliwość pobierania tlenu i substancji budulcowych do organizmu oraz intensywne wydalanie produktów przemiany materii i złogów.

Podsumowując tylko BALSAN FUTURA umożliwia wykonywanie kąpieli ozonowej, masującej i perełkowej, która wpływa na organizm likwidując: otyłość, celulit, rozstępy i poprawia elastyczność skóry.

BALSAN FUTURA umożliwia stosowanie w kąpieli perełkowych z ozonem różnych preparatów leczniczych i kosmetyków. Pomagają one poprzez swoje właściwości w powrocie do idealnej równowagi organizmu. Idealną zaletą tej metody jest wzmożone zjawisko dyfuzji przez skórę substancji zdrowotnych do narządów wewnętrznych, poprawiając ich sprawność i witalność fizjologiczną.