O Firmie Leader oraz jej niemieckich dostawcach

BALSAN FUTURA do 2012 produkował niemiecki producent Firma Heddernheimer Metallwarenfabrik w skrócie HMF GmbH. Firmę tą założył 1928 roku inż. Ludwig Baumam laureat Medalu Diesla – niemieckiego Oscara w dziedzinie wynalazczości i innowacyjności. Był prekursorem oraz światowym liderem w produkcji miedzy innymi profesjonalnych urządzeń do hydroterapii z ozonem. Posiadał największe światowe osiągnięcia w tej dziedzinie, kilkadziesiąt opatentowanych rozwiązań, wiele międzynarodowych wyróżnień i medali za wysoką jakość oferowanych produktów. Firma posiadała certyfikat ISO 9001 oraz 13485. Była znana na wszystkich kontynentach świata i w wielu państwach od USA, Kanady, Japonii poprzez wszystkie kraje Europy Zachodniej. W Polsce produkty firmy HMF znane są od lat dziewięćdziesiątych. W 2012 roku fabrykę zakupiła inna znana niemiecka firma COSMO INTERCON GmbH i kontynuuje dalej produkcje tych urządzeń według technologii w całości nabytej od HMF GmbH.

Oficjalnym i wyłącznym przedstawicielem poprzednio firmy HMF GmbH, a obecnie firmy COSMO INTERCON GmbH w naszym kraju jest Firma LEADER, która oprócz umowy handlowej posiada zawartą umowę kooperacyjną dotyczącą montażu w Polsce urządzeń do kąpieli perełkowej z ozonem BALSAN FUTURA. Dystrybucję tych urządzeń w Polsce firma LEADER prowadzi na zasadzie wyłączności od 1996 roku. Firma LEADER założona została w 1994 roku. Od początku istnienia zajmuje się dystrybucją i serwisem urządzeń do rehabilitacji i innych służących zdrowiu człowieka.

Obecnie pod kierunkiem prof.dr inż. Bolesława Jakowlewa prowadzone są badania i wdrożenie polskiego projektu, nowoczesnej generacji urządzenia do stymulacji polem magnetycznym STYMAGNETIC 3000, urządzenia do światło terapii i światłolecznictwa LEDOLIFE, których uwieńczeniem będzie rozpoczęcie produkcji
i sprzedaży na całym świecie począwszy od 2014 roku.