BALSAN FUTURA - HYDROMASAŻ Z OZONEM W TWOIM DOMU

OPIS URZĄDZENIA

Lekarze i terapeuci doceniają kąpiele masażowe jako pomoc w utrzymaniu zdrowia i dobrej kondycji, a zwłaszcza w prewencji i terapii następujących schorzeń:

- zespoły bólowe kręgosłupa, 

- zmiany zwyrodnieniowe naczyń obwodowych (makro-, i mikrożylakowatość, zapalenie żył, łamliwość włośniczek, schorzenia bakteryjne, wirusowe i grzybicze naczyń krwionośnych, niegojące się rany), 

- nadciśnienie i niedociśnienie tętnicze,

- choroby narządów ruchu: podagra, gościec, artretyzm,

- zaburzenia przemiany białkowo-tłuszczowej, otyłość,

- choroby kobiece i stany depresyjne właściwe dla klimakterium, 

- nieregularne i bolesne menstruacje,

- choroby układu oddechowego: kaszel, astma,

- choroby skórne (stany zapalne i niektóre egzemy),

- zwalczanie cellulitis i lokalnej lipodystrofii (poduszeczki tłuszczowe, zapobieganie niekorzystnym zjawiskom estetycznym, które pojawiają się przy pokwitaniu, ciąży, po porodzie lub intensywnych terapiach odchudzajacych), 

- choroby niedokrwienne z niedotlenieniem,

- miażdżyca odcinkowa lub uogólniona,

- odleżyny.


Znaczącą zaletą urządzenia do hydromasażu i ozonoterapii BALSAN FUTURA jest to, że każdy może używać je w domu. Oprócz kąpieli perełkowych i masaży wodnych z ozonem matę można stosować jako narzędzie do termoterapii wodnej w temperaturze wody kąpielowej do 38 stopni Celsjusza. Taka temperatura działa rozszerzająco na włosowate naczynia krwionośne, dzięki czemu wielokrotnie więcej ozonu dyfunduje, czyli przenika do krwioobiegu, przez co działanie lecznicze jest o wiele bardziej wartościowe.
Systematyczne wykonywanie kąpieli masażowych polepsza ukrwienie tkanek i przemianę materii, rozluźnia zesztywniałe - bolące mięśnie, uspokaja i przywraca równowagę psychiczną, eliminuje bóle głowy i bezsenność.

TYPY MASAŻUMASAŻE O LEKKIEJ INTENSYWNOŚCI działają uspokajająco i odprężająco - sprawiają, że mija zmęczenie (dysze 0,4 mm).


MASAŻE O ŚREDNIEJ INTENSYWNOŚCI wspomagają ukrwienie skóry i regulują krążenie, wzmacniają mięśnie (dysze 0,8 mm).
MASAŻE O DUŻEJ INTENSYWNOŚCI pomagają przy leczeniu reumatyzmu, przy schorzeniach kręgosłupa, doskonale zapobiegają dolegliwościom układu krwionośnego i limfatycznego. Masaże te zwane limfodrenażem znakomicie redukują poduszki tłuszczowe (lokalna lipodystrofia) i eliminują cellulitis (dysze 1,5 mm).

Przełącznikiem nożnym (rozdzielaczem na macie Duo-4) regulujemy wielkość pęcherzyków powietrza w zależności od wybranej intensywności masażu.

OZON ORAZ STOSOWANIE OLEJKÓW ETERYCZNYCH I SOLI

BALSAN FUTURA to urządzenie, które podczas kąpieli masażowej wytwarza ozon, który ma właściwości gojące, troficzne, bakterio- i grzybobójcze oraz przeciwpasożytnicze. Połączenie ozonu w kąpieli masażowej z możliwością zastosowania olejków eterycznych, soli kąpielowych, ziół leczniczych (wywarów), wód mineralnych - pozwala spotęgować efekty terapeutyczne. Wilgotna skóra ludzka zmiękczona ciepłą wodą staje się bardzo podatna w kąpieli masażowej na intensywne przenikanie znajdujących się w wodzie "eliksirów" (ozonu, olejków eterycznych, minerałów) do głębszych warstw tkanek. Ponadto duża ilość pęcherzyków powietrza nasyconego ozonem, które ciągle przedostają się ponad powierzchnię wody, wywiera ogólny pozytywny wpływ na organizm. Leczniczy aerozol mogą tworzyć zastosowane do kąpieli wody mineralne oraz olejki eteryczne. Sole zawarte w wodach leczniczych i pary olejków eterycznych wnikają poprzez płuca, działają na drogi oddechowe, system trawienia, stymulują krążenie krwi i uspokajają nerwy, a także wpływają kojąco na psychikę.

ZASTOSOWANIE

Małym dzieciom kąpiele sprawiają ogromną przyjemność, jest to dla nich świetna zabawa. Maluchy lepiej śpią w nocy, a dzieci starsze mają lepszą koncentrację i sprawność fizyczną.

Dla osób młodych i zdrowych jest to możliwość poprawienia swojej kondycji dzięki programom aktywizującym i programom dla sportowców. Jest to również profilaktyka, jeśli chodzi o schorzenia kręgosłupa, układu kostno-stawowego i układu krążenia. Dodatkowe kąpiele pozwalają na lepszą pielęgnację całego ciała i skóry.

Natomiast dla osób starszych lub schorowanych ważne jest to, że taka kąpiel wspomaga leczenie wielu chorób.

MASAŻ STÓP

Specjalny zestaw - wanienka i dodatkowa mata do intensywnego masażu stóp. Masaż stóp wpływa odprężająco na cały organizm człowieka, w wyjątkowy sposób pobudza krążenie krwi, zwiększa odpływ chłonki z tkanek i dopływ krwi żylnej do serca. Masaż stóp z zastosowaniem ozonu działa dezynfekująco i dotleniająco.Specjalny przycisk umieszczony w macie wzmaga intensywność masażu wszystkich receptorów na stopach, przez co pozytywnie wpływa na prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu.

BUDOWA

W zestawie znajdują się:
1. poduszka pod głowę dla zapewnienia komfortu kąpieli
2. wąż z wieszakiem
3. przystawka do masażu miejscowego (dogłębnego) służąca do rozmasowywania silnie zakwaszonych mięśni, miejsc splotów nerwowych, okolic stawów, głębokich stłuczeń mięśni
4. przystawka do masażu biustu i twarzy oraz do usuwania cellulitis (5).
6. Specjalna wanna i mata do masażu stóp i łydek

W projektowaniu wanienki skorzystano z doświadczeń wschodnich technik masażu. W wanience znajduje się wkładka, która jest skonstruowana jak mata. Posiada szereg otworów, przez które wydobywają się pęcherzyki powietrza wykonujące masaż. Dodatkowo w jej środkowej części znajduje się ruchomy przycisk, dzięki któremu możemy oddziaływać na receptory odpowiedzialne za prawidłowe funkcjonowanie narządów wewnętrznych.

Bardzo istotne znaczenie dla pań ma systematyczne wykonywanie masażu biustu. Masaż taki za pomocą znajdującej się w zestawie przystawki do masażu biustu zapobiega zbijaniu się tkanki gruczołowej (mastopatia). Poprzez lepsze ukrwienie tkanki podskórnej doprowadza do zdecydowanej poprawy wyglądu biustu - przywraca utraconą jędrność. Przystawkę tę po niewielkiej rekonstrukcji (polegającej na zdjęciu miseczki masażowej) stosujemy do skutecznego usuwania cellulitis.

MONTAŻ

BALSAN FUTURA nadaje się do zastosowania w każdej wannie, bez konieczności przebudowy naszych łazienek. Na dno wanny układamy specjalnej konstrukcji elastyczną matę Duo-4. Posiada ona 2669 mikrodysz. Jedynie w naszym urządzeniu istnieje możliwość wytwarzania 3 różnych wielkości pęcherzyków (perełek) powietrza. Pęcherzyki powietrza i ozon wydostające się pod ciśnieniem od 40 do 190 mbar równomiernie masują wszystkie części ciała: uda, biodra, pośladki, brzuch, piersi, ramiona...  


Zastosowanie najnowocześniejszego, najwyższej jakości pilota zdalnego sterowania pozwala nie wychodząc z wanny wybrać jeden z dziesięciu masażowych programów terapeutycznych lub też załączyć dowolny program własny w oparciu o wybrany interwał.

GWARANCJA

Na Balsan Futura udzielamy 5 lat gwarancji. Zapewniamy również serwis pogwarancyjny.


CENA

Cena brutto 5650
Cena promocyjna 4990 brutto netto 5231,48 (8 % VAT)


Cena detaliczna zestawu Balsan Futura wynosi 5650 zł. Brutto (netto 5231,48; 8 % VAT)

Dla niżej wyszczególnionych nabywców:

- organizacji charytatywnych, dobroczynnych i stowarzyszeń wspierających zakup urządzenia dla chorych dzieci i osób niepełnosprawnych,

- dla Klientów posiadających stopień niepełnosprawności i korzystających przy zakupie Balsan Futura ze wsparcia finansowego pochodzącego ze środkow np. Fundacji, PCPR, MOPS, itp.,

- dla Klientów udzielających sprzedającemu rekomendacji i przystepujących do ogólnopolskiego konkursu promocyjnego Balsan Futura (szczegółową ofertę konkursowo-promocyjną przedstawi Państwu nasz konsultant / przedstawiciel handlowy),


dopuszcza się stosowanie ceny specjalnej 4990 zł zł. (4620,37 +8% VAT) 

WIĘCEJ INFORMACJI

Szczegółowe informacje dotyczące urządzenia Balsan Futura oraz hydroterapii i nieinwazyjej ozonoterapii znajdziecie Państwo w monografii pod redakcją prof. dr hab. n. med. Zygmunta Antoszewskiego pt. "Hydroterapia i ozonoterapia nieinwazyjna w profilaktyce i leczeniu niektórych chorób".


Zapraszamy również na nową interaktywną stronę internetową Balsan Futura.


Praca

Zatrudnimy przedstawicieli handlowych. Więcej informacji tutaj.

Balsan Futura

Zapraszamy na nową stronę Balsan Futura: www.balsanfutura.pl

Wypróbuj!

Chętnie przedstawimy Państwu nasze produkty. Na spotkanie można się umówić telefonicznie lub za pomocą poczty elektronicznej.

Pytania?

Jeżeli macie Państwo jakiekolwiek pytania, prosimy wypełnić

formularz.